A Hír TV Célpont című műsorának második részében a genderlobbi nyomába eredtek. Mint ismert, a gender elsősorban egy szociológiai kifejezés, amit magyarul társadalmi nemnek szokás fordítani.
Az összeállításban elhangzott, hogy „az interneten, a hírekben, a videómegosztó oldalakon és lassan már a közértben is
lépten nyomon találkozhatunk ma már az LMBTQ közösség tagjaival, transz nőkkel transz férfiakkal, ha akarunk ha nem.
De mi miatt van ez, kik ezek az emberek” – tette fel a kérdést a riporter az utca emberének.
A stáb az idősebbek körében nem járt sikerrel. A legtöbben ugyanis nem hallották még ezt a kifejezést. De akadt olyan is aki nevetve kérte ki magának a kérdést. A fiataloknál azonban más volt a helyzet. A megkérdezettek között akadt olyan, aki nembinárisnak vallotta magát.
Ezt a kifejezést olyan személyekre vonatkozóan használják, akik nem kizárólagosan férfiként vagy nőként azonosulnak, beleértve azokat is, akik semmilyen neműként nem azonosulnak.
Míg más kijelentette, hogy
„ebbe nincsen senkinek beleszólása, hogy ki mit hogyan szeretne élni, és mindenkit békén kéne hagyni már.
„Egy kisebbség miért is akarja ráerőltetni a véleményét egy nagy többségre?”
Ennél a pontnál a riporter feltette azt a kérdést, hogy akkor „egy kisebbség miért is akarja ráerőltetni a véleményét egy túlnyomóan nagy többségre?”
„Hiszen azt látjuk, hogy az LMBTQ közösség tagjai jóval kevesebben vannak, mint a konzervatív keresztény közösség tagjai. Miért kell akkor mégis bizonyos helyeken már elhagyni a tisztelt hölgyeim és uraim megszólítást, és miért botlunk folyton az interneten ilyen jellegű tartalmakba? És nemcsak a felnőttek botlanak ma már ilyen jellegű hírekbe, a 13 és 15 év közötti korosztály legkedveltebb videó megosztó platformján az ilyen jellegű tartalmak a legnépszerűbbek között szerepelnek” – hívták fel a figyelmet.
Hollik: Meg kell védeni a gyermekeinket
A témában megszólaltatták Hollik Istvánt, a Fidesz kommunikációs igazgatóját. A politikus úgy fogalmazott, „nagy intenzitással lepik el többek között az internetet, a közösségi médiát azok a genderpropaganda-típusú tartalmak, amelyeknek a célpontjai a mi gyermekeink. Éppen ezért azt gondolom, hogy
meg kell védeni a gyermekeinket, hiszen újfajta veszélyek leselkednek rájuk,
és pont ezért hoztuk meg és szavaztuk meg, döntöttünk a gyermekvédelmi törvényről, úgy gondoljuk, hogy ezektől az újfajta veszélyektől” – hangsúlyozta a nagyobbik kormánypárt kommunikációs vezetője.